Leírás
Dr. Kiss Ferenc (1889-1966) népét és hazáját úgy is szolgálta, mint kiváló orvosprofesszor. 1929. szeptemberében, negyvenévesen már Szegeden volt, mint kinevezett professzor az Anatómiai Intézetben, mert a kolozsvári egyetemet Szegedre mentették át. 1931-től a budapesti Anatómiai Intézet igazgatója. 1952-ben Kossuth-díjat kapott.
A francia Tudományos Akadémiától két kitüntetést kapott, az angol Orvosi Akadémia levelező tagjai közé választotta, a Szovjetunióban pedig két hónapot töltött nagy megbecsülés mellett. Nyolc egyetemi tankönyvet írt, Szentágothai Jánossal együtt írt Anatómiai Atlaszát tíznél több nyelvre lefordították.
A második világháborúban részt vett a zsidók mentésében. A náci és a kommunista uralom alatt azon munkálkodott, hogy létrehozzák a Szabad Egyházak Szövetségét (1944) majd Tanácsát (1950), hogy abban összefogják és segítsék a különböző evangéliumi mozgalmakat, kisegyházakat.
A magyarországi Keresztyén Testvér Gyülekezet alapító és mindvégig meghatározó személyisége volt. Fontos volt számára, hogy az Ige alapján igehirdetéseinek középpontjába Isten és Jézus Krisztus álljon, még akkor is, amikor életének egyes részletéről tett bizonyságot, vagy éppen számtalan külföldi útjáról tartott beszámolót.
Mindezek útmutatóak, előremutatóak voltak, és eligazítást nyújtottak azok számára, akik hallgatták. Kimondhatjuk nyugodtan, hogy amit mondott, prófétai előrelátásról tanúskodott. Álljon így előttünk, és olvassuk ezt az összeállítást hálás szívvel, hogy volt lehetőség ezeket az igeszolgálatokat meghallgatni, leírni, megőrizni, és az Úr kegyelméből kincsként az olvasók kezébe adni.